O firmie

Instalcompact produkuje urządzenia wykorzystywane w systemach wodnych i kanalizacyjnych od niemal 25 lat.

Opracowana w środowisku akademickim, jako efekt pracy zespołu badawczego kierowanego przez dra Zbigniewa Hałupkę, koncepcja zestawu hydroforowego ZH-85 powstała już w 1985 roku. Powstanie w 1989r. firmy Instalcompact jest ściśle związane z tym projektem i jest przyczyną komercyjnego sukcesu zestawów hydroforowych.

 

Inżynierowie od zawsze stanowią fundament firmy. Dzięki nim powstają o kolejne, nowatorskie i innowacyjne produkty, co zapewnia Instalcompact znaczną przewagę konkurencyjną.

Jesteśmy liderem w dziedzinie produkcji zestawów hydroforowych i pompowni przeciwpożarowych, a naszym celem jest również osiągnięcie wysokiej pozycji w pozostałych obszarach działalności.

 

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji nie tylko zestawów hydroforowych, ale również: pompowni wody, pompowni technologicznych, pompowni ścieków, tłoczni ścieków oraz technologiach uzdatniania wody: zarówno do zastosowań komunalnych, jak i przemysłowych. Produkujemy również urządzenia przeciwpożarowe: pompownie przeciwpożarowe, instalacje tryskaczowe i pianowe systemy gaśnicze. Wchodzimy również na rynek technologii biogazowych, na którym mamy już pierwsze udane realizacje. Rozwój jest podstawą naszej działalności – stale poszukujemy rozwiązań, które sprawią, że nasze produkty będą bardziej wydajne, łatwiejsze w obsłudze i eksploatacji i przede wszystkim – trwałe.

Staramy się, żeby urządzenia, które produkujemy odznaczały się wysoką jakością, a Klienci byli zadowoleni ze współpracy. Dlatego zajmujemy się doradztwem technicznym, doborem urządzeń i ich projektowaniem, montażem i serwisem.

 

Nasi Pracownicy to najlepsi fachowcy i Inżynierowie – mają ogromne doświadczenie i wiedzę o branży, projektowaniu i produkcji. Nasi Pracownicy wspólnie dbają o to, by urządzenia Instalcompact cechowały wysoka jakość wykonania i innowacyjne rozwiązania technologiczne – biorą za nie pełną odpowiedzialność. Dzięki temu urządzenia są funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze.

 

Ludzie

 • dr Zbigniew Hałupka

  Prezes Zarządu Instalcompact sp. z o.o.

  Do branży wodno-kanalizacyjnej trafił, jak sam twierdzi, przypadkiem. Nie przeszkodziło mu to jednak w opracowaniu, wraz z zespołem COBRTI, koncepcji i prototypu zestawu hydroforowego, który wkrótce miał zrewolucjonizować funkcjonowanie branży.

  W 1988r. opublikował pracę doktorską o tytule „Zwarte systemy hydroforowe z pompami o płaskich charakterystykach przepływu”. Jest również autorem wielu kolejnych publikacji naukowych traktujących o zagadnieniach branżowych. Aktywnie uczestniczy w życiu branży: jest członkiem PZiTS, był przewodniczącym Stowarzyszenia Producentów Pomp. 

  Od niemal 25 lat z powodzeniem kieruje firmą, od początku zwracając uwagę na nowoczesne metody zarządzania. Jest inicjatorem niemal wszystkich wdrożeń nowych produktów.

 • Krzysztof Hałupka

  Dyrektor ds. rozwoju

  Absolwent Matematyki Finansowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył również studia International MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

  Od 2008r. aktywnie wspiera zarządzanie firmą, zajmując się budową systemu kontroli finansów przedsiębiorstwa.

  Obecnie zarządza również zespołem kilkudziesięciu osób pracujących w działach odpowiedzialnych za rozwój firmy, jej bieżącą obsługę, a także  realizację kontraktów.

 • Jan Kubzdela

  Główny Inżynier i Prokurent

  Związany z Instalcompact od początku istnienia firmy. Był członkiem zespołu, który opracował koncepcje pierwszego zestawu hydroforowego ZH-85.

  Zajmuje stanowisko Głównego Inżyniera i aktywnie uczestniczy w opracowywaniu i wdrażaniu nowych produktów. Podejmuje również działania związane z wymianą wiedzy technicznej w firmie.

  Piastuje również funkcję Prokurenta Samoistnego. Prywatnie żonaty, ojciec dwójki dzieci. Wolny czas spędza aktywnie na łonie przyrody. Miłośnik sportu, rekreacji i muzyki alternatywnej.

 • Marcin Szczepaniak

  Dyrektor ds. Produkcji

  W Instalcompact odpowiada za produkcję, zakupy oraz pracę grupy inżynierów automatyków i programistów. Ukończył Politechnikę Poznańską na Wydziale Elektrycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w firmie Solaris Bus & Coach S.A., gdzie uczestniczył w wielu projektach mających na celu optymalizację linii produkcyjnej, standaryzację produkcji oraz zdobywał doświadczenie w zarządzaniu pracą działu produkcyjnego.

  Z firmą Instalcompact związany jest od 2012 roku. Na początku pracował na stanowisku managera projektu produkcyjnego i prowadził prace dotyczące optymalizacji procesów produkcyjnych, logistycznych po przebudowie firmy i zmianie technologii wytwarzania. 

  Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Produkcji, która stawia przed nim wiele wyzwań w obszarze zakupów oraz inżynierii elektrycznej i informatycznej. Prywatnie: mąż i ojciec dwójki dzieci. Jego pasją są piesze wędrówki i dobra książka.

 • Zdzisław Przybylski

  Prokurent Instalcompact-service

  Przez lata działalności przeszedł przez wszystkie stanowiska w firmie, co wyrobiło w nim przekonanie, że nawet najlepsze urządzenie wymaga systematycznej opieki.

  Przez lata swojej działalności był osobą, która koordynowała ciągłą poprawę poziomu takiej opieki, która jest w tej chwili na najwyższym poziomie profesjonalizmu. Pomimo to, ze względu na rozwój technologiczny, ma świadomość, że opieka serwisowa wymaga ciągłego udoskonalania.

  Prywatnie interesuje się sportem, a ponadto jest członkiem i posiada licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

 • Sławomir Smogór

  Dyrektor ds. Technicznych

  Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. W Instalcompact pracuje od 1999 roku, najpierw na stanowisku Konstruktora, a od 2018 roku jako Dyrektor ds. Technicznych. Na co dzień zarządza pracą osób odpowiedzialnych za rozwiązania konstrukcyjne oraz dobór technologii do produkowanych przez Instalcompact urządzeń.

  Jego pasją jest jazda na rowerze - jest jednym z inicjatorów firmowego teamu rowerowego Mobilni Inżynierowie. Poza sportem interesuje się również militariami i z kulturą rosyjską – od kilku lat intensywnie uczy się języka rosyjskiego. Żonaty, ma dwóch synów.

 • Sławek Litwiński

  Zespół Automatyków i Programistów

  Jest absolwentem kierunku Energoelektronika i Napęd Elektryczny Politechniki Poznańskiej. Od początku pracy zawodowej w 1997r. jest związany z Instalcompact.

  Koordynuje pracę kilkunastoosobowego działu skupiającego projektantów-automatyków i programistów. Pod jego kierownictwem projektowane jest sterowanie dla całego spectrum produktów Instalcompact: od jednopompowych przydomowych przepompowni ścieków dla Klientów indywidualnych po pompownie technologiczne i przeciwpożarowe dla największych firm w Polsce (m.in. KGHM, BP, Elektrownia Bełchatów).

  Prywatnie: jest mężem jednej z najlepszych fizyczek w Poznaniu. Uwielbia turystykę pieszą. Urlopy spędza na szlakach pokonując około 30km dziennie.

 • Marcin Świtoń

  Monitoring i wizualizacje

  Z wykształcenia Inżynier Środowiska o specjalizacji konstrukcje i posadowienie budowli hydrotechnicznych. Z zamiłowania informatyk. W Instalcompact pracuje w Dziale Rozwoju, jako Specjalista ds. monitoringu i wizualizacji, co łączy te dwie umiejętności  i idealnie odpowiada jego kwalifikacjom. 

  Twierdzi, że praca sprawia mu wiele przyjemności. Nadzoruje i analizuje poprawność działania wszystkich urządzeń wyprodukowanych i modernizowanych przez Instalcompact. Na bieżąco stara się naprawiać usterki, tworzyć nową jakość i funkcjonalność i udoskonalać system, aby był bardziej intuicyjny i przyjazny użytkownikowi.

  Po pracy oddaje się w ręce żony i córeczki z przerwami na rozegranie kilku meczów piłki nożnej.

 • Łukasz Kwiatkowski

  Manager ds. jakości

  Absolwent wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych: Zarządzanie jakością w teorii i praktyce (Politechnika Poznańska) i Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy (Uniwersytet Ekonomiczny). Certyfikowany Quality Management Systems Auditor/Lead Auditor Training Course (ISO 9001:2008) (BSI Group).

  Zdobytą wiedzę od siedmiu lat wykorzystuje w praktyce w obszarze zarządzania jakością.  Z Instalcompact związany od 4 lat. Zawodowo zwolennik metodyki Lean manufacturing oraz TOC.

  Poza zainteresowaniami związanymi z doskonaleniem procesów interesuje się kinematografią francuską i angielską. Jest też zapalonym zwolennikiem sportów wytrzymałościowych (bieżnia, siłownia, basen) i technik relaksacyjnych (sauna, łaźnia parowa). W wolnych chwilach pasjonat kultury piwa ;)

 • Marcin Dziamski

  Zestawy hydroforowe

  Rodowity poznaniak. Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu na kierunku Inżynieria Środowiska, w zakresie Inżynierii Wodnej i Sanitacji Wsi.

  W Instalcompact od piętnastu lat zajmuje się doborem systemów pompowych na potrzeby infrastruktury wodno – kanalizacyjnej.

  Dotychczas dobrał ponad 2000 typów urządzeń, brał również udział w standaryzacji zestawów hydroforowych ZH-ICL, ZH-CR. Prywatnie ojciec i mąż, lubi spotkać się z przyjaciółmi, pograć w piłkę, popływać a wieczorem poczytać dobry kryminał.  

 • Joanna Maria Deskur

  Systemy Przeciwpożarowe

  Absolwentka Politechniki Poznańskiej, Wydziału Architektury, Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

  W Instalcompact pracuje od 1998 roku. Przez te lata zdobywała i poszerzała wiedzę przede wszystkim w zakresie pompowni ścieków, pompowni wody i zestawów hydroforowych.

  Na co dzień, jako Technolog, wspiera pracę Doradców Technicznych, dobierając urządzenia właściwe do potrzeb Klienta.

 • Grzegorz Olejniczak

  Technologie uzdatniania wody

  Absolwent Politechniki Poznańskiej wydziału Technologii Chemicznej. Zdobyta wiedza oraz siedmioletnie doświadczenie na stanowisku Specjalisty ds. technologii uzdatniania wody pozwalają mu  rozwiązywać nietypowe i coraz bardziej skomplikowane problemy

  Wytrwałość, pracowitość i ambicja to cechy, które wiodą go przez życie i sprawiają, iż każdy osiągnięty sukces staje się bardzo wartościowy.

  Kiedyś jego pasją był sport: zawodnik klubu piłkarskiego, uczestnik biegów Lechitów. Dzisiaj jego największą pasją jest 4,5 letnia córeczka Ola, której poświęca znaczną większość swojego wolnego czasu.

 • Ewa Kachel-Kowalska

  Systemy oczyszczania ścieków

  W 1996r. ukończyła Inżynierię Środowiska na Politechnice Poznańskiej. W tym samym roku została zatrudniona w firmie Instalcompact, gdzie zajmuje się doborem i projektowaniem urządzeń do odprowadzania ścieków oraz nadzorem nad realizacją inwestycji.

  Od 2003 r. posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, cieplnych, wentylacyjnych i gazowych.

 • Maciej Zbierski

  Serwisant

  Od ponad 20 lat pracuje w Instalcompact-service i specjalizuje się w szeroko pojętych systemach przeciwpożarowych. Zajmuje się konserwacją pompowni p.poż., sieci tryskaczowych i zraszaczowych, sieci hydrantowych, systemów sygnalizacji pożarowej, czy dźwiękowych systemów ostrzegawczych.

  Systematycznie podnosi kwalifikacje w w/w zakresie poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i kursach, w związku z tym posiada wiele certyfikatów autoryzujących producentów różnego rodzaju sprzętów i systemów ppoż. Prywatnie żonaty, ojciec trójki dorosłych i niekoniecznie samodzielnych dzieci.

  Zainteresowania: dobra książka i muzyka.

Do góry