Stacje uzdatniania wody Instalcompact, to pełni zautomatyzowany zespół urządzeń, powiązanych w zintegrowaną całość. Dzięki sterownikowi mikroprocesorowemu emsydia®, który zarządza pracą wszystkich urządzeń Stacja Uzdatniania nie wymaga stałej obsługi, a jedynie konserwacji i okresowej kontroli.
Zastosowana technologia uzdatniania pozwala na usuwanie z wód podziemnych niepożądanych substancji dla zdrowia ludzkiego, m.in. żelaza, manganu, czy amoniaku. Procesy technologiczne, wykorzystywane w naszych urządzeniach pozwalają na osiągnięcie prawidłowych, określonych przez polskie i europejskie normy parametrów takich jak np. barwa, mętność, czy twardość. Stacja Uzdatniania Wody Instalcompact posiada atesty PZH na kompletne zestawy: aeracji, filtracji, pompy płucznej, rozdzielni pneumatycznej oraz zestaw hydroforowy.
ZESTAWY FILTRACJI OPARTE NA ZŁOŻU KWARCOWYM LUB KATALITYCZNYM (MAGNOLIC83) Złoże katalityczne zawiera minimum 81,5% tlenków manganu oraz współczynnik nierównomierności uziarnienia na poziomie 1,3 – 1,5, co zapewnia jednorodność złoża
ARMATURA POMIAROWA Służy do kontroli parametrów m.in. przepływ, ciśnienie, poziom lustra wody
ORUROWANIE ZE STALI KWASOODPORNEJ Wykonane w technologii gięcia, wyciągania szyjek i wyoblania kołnierzy, z jednoczesnym ograniczeniem ilości połączeń spawanych obniża ryzyko korozji
AERATOR CIŚNIENIOWYz rusztami zapewniającymi drobno pęcherzykowe napowietrzanie – dzięki indywidualnie dobranej do powierzchni aeratora średnicy i ilości otworów, zapewnione jest równomierne na całej powierzchni, drobnopęcherzykowe nasycanie wody powietrzem.
ROZDZIELNIA TECHNOLOGICZNA Jest miejscem przyłączenia elementów pomiarowo – kontrolnych. Znajdują się w niej sterowniki nadzorujące automatyczną pracę stacji oraz zabezpieczenia zwarciowe.
Dobrane przez naszych Inżynierów zestawy aeracji i filtracji, zbiorniki i rurociągi technologiczne oraz układ dezynfekcji i zestawy hydroforowe, składające się na stację uzdatniania wody Instalcompact zapewniają prawidłowość wszystkich etapów procesu uzdatniania: napowietrzania, filtracji i dezynfekcji.
Konstrukcja galerii filtrów składająca się z podzielonych funkcjami odrębnych gałęzi, pozwala na oddzielenie procesów technologicznych i zapobiega mieszaniu się wody. Stacje uzdatniania wody Instalcompact są prefabrykowane na naszej hali produkcyjnej, co znacznie przyspiesza montaż w miejscu przeznaczenia. Oznacza to również wysoką jakość wykonania poszczególnych elementów wg najlepszych standardów produkcji. Używane przez nas materiały, jak np. stal nierdzewna, gwarantują wydłużony okres użytkowania oraz obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia.
Przeprowadziliśmy badania technologiczne złóż katalitycznych najczęściej stosowanych do uzdatniania wody podziemnej. Badana przez nas woda zawierała m.in. mangan w ilości ponad 1 mg/l. Wyniki tych badań potwierdziły, iż stosowane przez nas złoże mangolic83, które jest naturalną rudą manganową korzystnie odróżnia się na tle innych złóż, dzięki:
Podstawowa technologia uzdatniania wody obejmuje napowietrzanie ciśnieniowe lub otwarte, filtrację, dezynfekcję, retencję wody uzdatnionej w zbiorniku i przepompowywanie jej do sieci wodociągowej. To, czy filtracja będzie jedno-, dwu- lub trójstopniowa zależy od stopnia zanieczyszczenia wody podziemnej – ustalamy to na etapie projektowania stacji uzdatniania wody, indywidualnie dla każdego Klienta.
Mamy doświadczenie w modernizacji istniejących stacji uzdatniania, ale również w realizacji kompletnych obiektów: od doboru urządzeń i projektu poprzez produkcję układów technologicznych, po realizację całej infrastruktury towarzyszącej z pełnym wyposażeniem. Inwestycje realizowane w Generalnym Wykonaniu zawierają m.in. modernizację studni głębinowych, odstojników popłuczyn, poletek osadowych, zbiorników retencyjnych, budynków technologicznych (tradycyjnych lub kontenerowych), a także małej architektury.
Zabudowa kontenerowa daje użytkownikowi możliwość podłączenia i rozruchu stacji uzdatniania wody, czy zaawansowanych technologii uzdatniania, w ciągu zaledwie kilku dni od momentu dostawy – to znaczna oszczędność czasu. Pozwala też na lokalizację SUW na małej powierzchni, lub nawet zmianę jej lokalizacji po czasie stosownie do potrzeb.
SyDiaView – wizualizacja pracy poszczególnych podzespołów stacji i pomiar kluczowych parametrów eksploatacyjnych przez Internet, pozwala na kontrolę procesu uzdatniania poza obiektem z dowolnego miejsca i stanowiska wyposażonego z przeglądarkę internetową. System SyDiaNet natomiast, ułatwia kompleksowe zarządzanie całą siecią urządzeń wodnokanalizacyjnych zlokalizowanych na terenie gminy podpiętych do systemu.
Dzięki wizualizacji SyDiaView użytkownicy mogą na bieżąco obserwować działanie stacji uzdatniania wody i, przeglądać wykresy historyczne dotyczące jej pracy. Komunikaty alarmowe dostępne są na ekranie przeglądarki oraz mogą być wysyłane SMSem na telefony użytkowników. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z opieki Centrum Dyspozytorskiego Monitoringu i Wizualizacji, które służy zdalną pomocą i umożliwia wczesne diagnozowanie i zapobieganie poważnym awariom.