fbpx

Pompownia ścieków

Pompownia scieków instalcompact

Pompownie ścieków Instalcompact

Przepompownie ścieków Instalcompact ułatwiają budowę kanalizacji

Budowa systemu kanalizacji to ogromne wyzwanie. Jedynie poprawne funkcjonowanie kanalizacji daje pełne korzyści: ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. Te ostatnie wiążą się z poprawą jakości życia Mieszkańców. Podmiot odpowiedzialny za kanalizację w gminie, czy w firmie ma pewność, że żadna awaria nie przeszkodzi w normalnym funkcjonowaniu kanalizacji tylko wtedy, gdy zastosuje odpowiednie przepompownie ścieków. Instalcompact to w takiej sytuacji najlepszy partner!

Ucz się na błędach, niekoniecznie własnych

Odpowiednio dobrana pompownia ścieków to pewność, że system kanalizacji będzie sprawny i ekonomiczny. Wymaga to dokładnych obliczeń i współpracy pomiędzy Projektantem, Inwestorem a ekipami budowlanymi. Warto wtedy skorzystać z długoletniego doświadczenia naszych Inżynierów, którzy doradzą, jaka przepompownia ścieków poradzi sobie z potrzebami gminy, czy firmy: z zakładaną ilością ścieków i ich tłoczeniem, niezależnie od przekroju obszaru i długości odcinków sieci kanalizacyjnej.

Pompownia ścieków właz

Budowa pompowni ścieków

Cechy pompowni ścieków

Bezobsługowe przepompownie ścieków? Jeszcze nikt takich nie wymyślił. Ale pracujemy nad tym!

Nie ma bezobsługowych pompowni ścieków. Ale mogą być proste w obsłudze i bezpieczne w eksploatacji. W naszych przepompowniach ścieków stosujemy drabinki z wysuwanym podchwytem – dzięki temu zejście do komory nie jest obarczone ryzykiem poślizgnięcia. Komfort prac serwisowych i ograniczenie odorów w pompowni ścieków zapewnia wentylacja grawitacyjna z opcjonalną zabudową wkładu z węglem aktywnym lub biofiltrem. Natomiast opatentowane rozwiązania stosowane w przepompowniach Instalcompact, jak np. zespół zawieradła ręcznego, pozwalają na obsługę zasuw z poziomu pokrywy (włazu) lub terenu – bez konieczności wchodzenia do komory pompowni ścieków.

Elementy ze stali kwasoodpornej
Elementy ze stali kwasoodpornej

Nie boimy się bliskiego kontaktu z agresywnym przeciwnikiem — stosujemy stal nierdzewną kwasoodporną

Wszystkie elementy pompowni ścieków mające kontakt z agresywnym medium (ze ściekami bytowo – gospodarczymi, wodą deszczową, odciekami z wysypisk), wykonujemy ze stali kwasoodpornej. Jednocześnie stosujemy zaawansowane technologie obróbki stali: wyoblanie kołnierzy i kolektorów, wyciąganie szyjek, a także spawanie w atmosferze ochronnej i wg normy spawalniczej PN-EN ISO 3834-2. Materiały stosowane w pompowniach Instalcompact mogą być jednak dostosowane do każdego, nawet najbardziej nietypowego medium, jak np. ścieki przemysłowe, ścieki o wysokiej zawartości chlorków, czy temperaturze.

Parametry pompowni ścieków

Informacje ogólne o pompowniach ścieków Instalcompact

 • przepompownie przeznaczone są do ścieków bytowo-gospodarczych, wód deszczowych, odcieków z wysypisk, ścieków przemysłowych;
 • pompownie ścieków można stosować zarówno w systemach grawitacyjno-tłocznych, jak i ciśnieniowych;
 • wydajności pojedynczej pompowni ścieków: od 10 m3/h do 3600 m3/h;
 • w standardzie układy jednopompowe, dwupompowe lub trzypompowe (na życzenie Klienta również wielopompowe);
 • przepompownie ścieków wyposażone są w pompy zatapialne, do zabudowy suchej i szybowe;
 • piony tłoczne pompowni: średnice od DN50 do DN300;
 • opcjonalny system zwalczania odorów w pompowni, oparty na wentylacji z filtrem bioaktywnym lub węglowym.

Stosowane obudowy pompowni

Prefabrykowanie pompowni ścieków — mamy ciśnienie na jakość

Pompownie ścieków Instalcompact są prefabrykowane w warunkach hali produkcyjnej, co gwarantuje najwyższą jakość wykonania. Dostarczamy je jako kompletne i kompaktowe urządzenia w zbiornikach z PE, betonu, polimerobetonu lub laminatu poliestrowo-szklanego o średnicach wewnętrznych od 800 – 3000 mm oraz wysokości od 2000 do 8000 mm (na specjalne zamówienie możemy zastosować wyższe obudowy, wymagające łączenia). Prefabrykacja i produkcja w profesjonalnie zorganizowanej hali produkcyjnej pozwalają na gwarancję najwyższej jakości produktu.

Obudowa pompowni ścieków

Sterowanie emsydia®

Sterownik

System emsydia® — rozdzielnie technologiczne, sterowniki i oprogramowanie

Każda pompownia ścieków posiada w standardzie rozdzielnię zasilająco – sterującą i dedykowany sterownik emsydia® produkcji Instalcompact. Dane zbierane i przesyłane przez sterownik pozwalają na zdalne zarządzanie pracą pompowni ścieków. Jeśli istnieje potrzeba wyposażenia rozdzielni w inne typy sterowników – nasze oprogramowanie można dostosować do wymagań Klienta.

System zdalnego zarządzania SyDiaNet

Stała kontrola urządzenia, z dowolnego miejsca na świecie i bez wychodzenia z biura

System zarządzania siecią urządzeń SyDiaNet pozwala Użytkownikom na bieżąco obserwować działanie przepompowni ścieków i sterować jej pracą. Osoby upoważnione otrzymują komunikaty alarmowe i statusowe oraz raporty z działania urządzenia. Dzięki temu możliwe jest wczesne diagnozowanie i zapobieganie poważnym awariom. Pozwala to na unikanie niepotrzebnych wydatków, związanych na przykład z awaryjnym wezwaniem serwisu.

System zdalnego zarządzania SyDiaNet

Zapytanie ofertowe – Pompownia ścieków

  Technolodzy Instalcompact pomogą Ci dobrać odpowiednią pompownię ścieków. Wypełnij dokładnie poniższy formularz i wyślij go do nas. Skontaktujemy się z Tobą w najkrótszym możliwym czasie.

  [m3/h]

  stopnie

  Określ dane rurociągu doprowadzającego ścieki do pompowni:


  [mm]

  [mm]

  m n.p.m.

  Określ dane rurociągu tłocznego pompowni:


  [mm]

  Określ rzędne dna rurociągu tłocznego:


  m n.p.m.

  m n.p.m.

  Określ pozostałe dane:


  m n.p.m.

  m n.p.m.

  bar

  Poprzez wypełnienie i przesłanie niniejszej ankiety, wyrażam zgodę na odebranie kontaktu od firmy Instalcompact i wykorzystanie moich danych osobowych do celów marketingowych firmy Instalcompact sp. z o.o. (w tym przesłanie zamówionych i niezamówionych materiałów).
  Przyjmuję również do wiadomości, że: a) moje dane osobowe będą przechowywane w firmie Instalcompact sp. z o.o. 62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Wierzbowa 23, b) zostałem poinformowany(-a) o prawie wglądu do swoich danych osobowych oraz możliwościach ich poprawiania w tym usunięcie, c) udostępnienie moich danych osobowych jest dobrowolne.


  Ta strona chroniona jest przez reCAPTCHA i Google
  Polityka prywatności i Warunki świadczenia usługi.

  К началуПроконсультируйтесь с нашим консультантом