fbpx

Pompownia przeciwpożarowa

Pompy przeciwpożarowe

Obiekty przemysłowe, magazynowe, energetyczne, użyteczności publicznej, bazy paliwowe, czy bazy wojskowe – wszystkie wymagają ochrony przeciwpożarowej. Zapewnienie bezpieczeństwa ich użytkownikom wymaga sporego doświadczenia i przemyślanych rozwiązań. Pompy przeciwpożarowe to idealne rozwiązanie.

W Instalcompact staramy się, żeby projektowane przez nas technologie i systemy przeciwpożarowe odznaczały się optymalnym doborem i konfiguracją urządzeń.

Pompy przeciwpożarowe
Systemy przeciwpożarowe

Systemy przeciwpożarowe

Pompownia przeciwpożarowa jest kluczowym elementem stałych wodnych urządzeń gaśniczych. Wraz ze zbiornikiem zapasu lub siecią wodociągową stanowi źródło wody. Funkcjonalność pompowni przeciwpożarowej sprawia, że można ją zastosować we wszystkich dostępnych wodnych systemach przeciwpożarowych.

Budowa pompowni przeciwpożarowej

Pompa przeciwpożarowa – cechy

Pompownie przeciwpożarowe mogą być wykonane jako jedno lub wielomodułowe zestawy przeciwpożarowe. Niesie to ze sobą konkretne korzyści: dostawę kompletnego, sprawdzonego przez producenta urządzenia, mniejszą powierzchnię zabudowy i krótszy czas montażu.

Informacje techniczne nt. pompowni przeciwpożarowych IC

Przeznaczenie
 • Instalacje tryskaczowe systemu wodnego i powietrznego
 • Instalacje zraszaczowe
 • Instalacje hydrantowe
 • Sieci technologiczno – przeciwpożarowe w obiektach
 • przemysłowych
 • Instalacje wodno – pianowe
Konstrukcja
 • Przemyślane i sprawdzone rozwiązania
 • Usprawniająca bieżącą obsługę i konserwację
Pompy
 • Wydajność maksymalna do 620m3/h z możliwością zwielokrotnienia przy zastosowaniu układów wielopompowych
 • Wysokość podnoszenia do 80m dla pomp z typoszeregu podstawowego i do ponad 120m dla pomp wysokociśnieniowych
Silniki
 • silniki napędowe elektryczne o mocy do 250 kW
 • silniki spalinowe wysokoprężne o mocy do 300 kW
 • zamienność typoszeregu silników spalinowych i elektrycznych
Źródła wody dla pompowni p. poż.
 • zbiorniki zapasu wody gaśniczej, możliwość pracy pompowni w warunkach z napływem lub ze ssaniem
 • sieć wodociągowa
Automatyka i sterowanie
 • zgodne z przepisami dot. ochrony p.poż.
 • sprawdzone rozwiązania gwarantujące niezawodność, pewność i bezpieczeństwo

Zabudowa kontenerowa

Dostarczamy urządzenia w zabudowach dobranych do potrzeb Klienta. Dysponujemy następującymi rozwiązaniami:

 • Prefabrykowane obudowy modułowe o konstrukcji stalowej, wykonane z płyt warstwowych, o wymiarach dopasowanych do gabarytów urządzeń, w dowolnej kolorystyce,
 • Obudowy pompowni przygotowane na bazie standardowych kontenerów transportowych o wielkościach 20’ i 40’ (6m i 12m). Pompownia w takim wykonaniu jest kompletnym, samonośnym obiektem wymagającym jedynie posadowienia i podłączenia na obiekcie.
Zabudowa kontenerowa
Zabudowa kontenerowa

Zabudowa pompowni p. poż. w lekkich obudowach modułowych lub kontenerowych daje wykonawcy możliwość szybszej realizacji takiego obiektu, oszczędność czasu i zmniejszenie zakresu robót.

Systemy gaśnicze

Kompletne wodne systemy gaśnicze

Kolejnym elementem instalacji gaśniczej są odpowiednio dobrane i skonfigurowane zawory sterujące i urządzenia odpowiedzialne za wywołanie alarmu pożarowego i automatyczne uruchomienie stałego urządzenia gaśniczego wodnego (SUG-W) oraz rozdział czynnika gaśniczego do właściwej sekcji instalacji.

Systemy gaśnicze

Systemy gaszenia pianą

Systemy gaszenia pianą

W ochronie przeciwpożarowej paliw płynnych, substancji chemicznych lub tworzyw sztucznych stosuje się gaszenie pianą. Wymaga to dodatkowego wyposażenia pompowni przeciwpożarowej w instalację przygotowania roztworu roboczego wody i środka pianotwórczego. Magazynowanie i dozowanie środka pianotwórczego w systemach Instalcompact może być realizowane dla szerokiego spektrum stosowanych środków pianotwórczych oraz w wymaganych stężeniach.

Instalacje gaśnicze

Instalacja gaśnicza jest elementem systemu p.poż., która ma za zadanie podanie czynnika gaśniczego w miejsce zagrożenia, bądź wystąpienia pożaru. Specjalizujemy się w realizacji instalacji tryskaczowych, zraszaczowych i pianowych.

Instalacje gaśnicze

Zapytanie ofertowe – Pompownia przeciwpożarowa

Technolodzy Instalcompact pomogą Ci dobrać odpowiednie urządzenie przeciwpożarowe.
Wypełnij dokładnie poniższy formularz (w tym wszystkie pola oznaczone *) i wyślij go do nas. Skontaktujemy się z Tobą w najkrótszym możliwym czasie.

m3/h

m3/h

UWAGA! Jeżeli parametry poszczególnych pomp są różne, wówczas należy skontaktować się z regionalnym BT

m3/h

m

szt.

m

mm

m

m

mm

bar

bar


Poprzez wypełnienie i przesłanie niniejszej ankiety, wyrażam zgodę na odebranie kontaktu od firmy Instalcompact i wykorzystanie moich danych osobowych do celów marketingowych firmy Instalcompact sp. z o.o. (w tym przesłanie zamówionych i niezamówionych materiałów).
Przyjmuję również do wiadomości, że: a) moje dane osobowe będą przechowywane w firmie Instalcompact sp. z o.o. 62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Wierzbowa 23, b) zostałem poinformowany(-a) o prawie wglądu do swoich danych osobowych oraz możliwościach ich poprawiania w tym usunięcie, c) udostępnienie moich danych osobowych jest dobrowolne.


Ta strona chroniona jest przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki świadczenia usługi.
Do górySkonsultuj się z naszym doradcą