Zestaw hydroforowy

Zestawy hydroforowe i pompownie wody

Zestaw hydroforowy, pompownia wody, to urządzenia, które już od ponad 25 lat zapewniają ciągłość dostaw wody w budynkach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych. Zestaw hydroforowy przydaje się szczególnie tam, gdzie ciśnienie w systemie wodno-kanalizacyjnym mogłoby nie spełniać norm i zaspokajać potrzeb użytkowników. Niewielkie gabaryty zestawu hydroforowego pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie - poza budynkami mieszkalnymi, użytkowymi, przemysłowymi, także w systemach wodociągowych wsi i małych miast.

Stworzyliśmy więcej niż 2100 kombinacji – jest to baza, z której korzystamy podczas realizacji kolejnych projektów.

Zestaw hydroforowy - konstrukcja ze stali kwasoodpornej – odporna na wysokie wymagania

Zestaw hydroforowy, pompownia wody, czy inne układy pompowe przeznaczone są głównie do tłoczenia wody pitnej, a także do nieagresywnej chemicznie użytkowej wody zimnej bez zanieczyszczeń. Inne medium nie stanowi jednak dla nas żadnej przeszkody – pompownia lub zestaw hydrofrowy mogą być przeznaczone do wody gorącej, zdemineralizowanej, zmiękczonej, zasolonej, oraz cieczą o innym, nietypowym składzie. Wystarczy przedstawić swoje potrzeby naszym Doradcą.

Budowa zestawu hydroforowego

Wielostopniowe wysokosprawne pompy pionowe typu ICV/CR

Zastosowanie pomp pionowych, wielostopniowych pozwala na ich swobodny dobór pod kątem wydajności (Q) i wysokości podnoszenia (H)

Zbiorniki ograniczające uderzenia hydrauliczne

Ograniczają częstotliwość załączania pomp i jako naczynia buforowe tłumią uderzenia hydrauliczne

Pompa pilot

Pompa o małej wydajności, której zadaniem jest uzupełnianie niewielkich ubytków wody w instalacji

Konstrukcja wykonana ze stali kwasoodpornej

Zapewnia stabilność, trwałość i odporność na korozję. Wyposażona jest w podkładki wibroizolacyjne, które ograniczają przenoszenie drgań na posadzkę

Obejście rezerwowe

Pozwala na swobodny przepływ wody między stroną ssawną i tłoczną zestawu w przypadku zaniku zasilania elektrycznego pomp

Obejście testujące z pomiarem przepływu

Stosowane głównie w układach przeciwpożarowych do kontroli sprawności ruchowej i parametrów pracy pomp

Minimalizacja połączeń spawanych

Ogranicza ryzyko korozji i zapewnia dłuższy czas eksploatacji urządzenia
Cechy zestawu hydroforowego

Zestaw hydroforowy pozwala
na oszczędności

Jesteśmy z Wielkopolski. Nasza oszczędna natura nie pozwala nam na marnotrawstwo czasu, pieniędzy i miejsca. Przemyślana kompaktowa konstrukcja ułatwia transport zestawu hydroforowego i umożliwia jego instalację w niewielkich pomieszczeniach. Zestaw hydroforowy możemy również dostarczyć w zabudowie kontenerowej.

Przygotowana na hali produkcyjnej Instalcompact zwarta konstrukcja zestawu hydroforowego pozwala na jego łatwy i szybki montaż u Użytkownika.

Nowoczesne sterowanie opracowane przez zespół automatyków i programistów, to idealne dopasowanie dynamiki pracy i wydajności pomp. Pozwala to obniżyć energochłonność oraz optymalizuje koszty eksploatacji całego układu zasilania w wodę.

Innowacyjna konstrukcja i zastosowanie pomp rezerwowych umożliwia niezakłóconą dostawę wody.

Innowacje służą wieloletniej eksploatacji

Konstrukcja zestawu hydroforowego i zastosowanie pomp rezerwowych zapewnia nieprzerwane dostawy wody. Stal kwasoodporna ogranicza ryzyko korozji i daje możliwość ograniczenia do minimum osadzania się zanieczyszczeń wewnątrz rurociągu. Zwiększa to trwałość zestawu hydroforowego i pozwala na jego wieloletnią eksploatację.

Zestaw hydroforowy - podstawowe parametry
Medium Woda bez zanieczyszczeń mechanicznych i substancji agresywnych chemicznie,
woda pitna i użytkowa woda zimna, woda gorąca, zmineralizowana, zmiękczona, zasolona,
ciecze niewybuchowe o niskiej lepkości
Temperatura medium 1-70°C
Temperatura otoczenia 5-40°C
Maksymalne ciśnienie robocze do 2,5MPa (25bar)
Sterownik mikroprocesorowy PLC
Zabezpieczenia zwarciowe, termiczne, przed zanikaniem fazy, przed suchobiegiem
Zasilanie energetyczne 3x400V 50Hz
Stopień ochrony rozdzielni sterującej IP54
Materiał Kolektory z króćcami przyłączeniowymi oraz konstrukcja nośna wykonane są ze stali kwasoodpornej

 

Zastosowanie zestawu

Kompaktowość oznacza szereg możliwości

Zestaw hydroforowy ma swoje zastosowanie w budownictwie mieszkalnym i użytkowym - może służyć jako element instalacji bytowej lub bytowo - hydrantowej, albo pompownia technologiczna. W miejskich i wiejskich systemach wodociągowych, sprawdzi się np. jako pompownia sieciowa, albo wielofunkcyjna w stacjach uzdatniania wody.

Zestawy hydroforowe można również także w przemysłowych i technologicznych systemach wodnych, między innymi:

  • w obiegach wód chłodzących;
  • w instalacjach myjących i płuczących;
  • w instalacjach wody do procesów produkcyjnych.

To nie koniec możliwości – zestawy sprawdzają się:

  • przy uzupełnianiu zładów wody grzewczej, chłodniczej i technologicznej;
  • jako pompownie dla instalacji hydrantowych,
  • jako układy dozujące środki pianotwórcze,
  • jako element (serce) deszczowni, sieci oraz instalacji nawadniających i zraszających.
Zabudowa kontenerowa

Niemożliwe staje się standardem

Problem z miejscem na zestaw, czy ze zbyt dużymi kosztami inwestycji w budowę lub modernizację odpowiedniego pomieszczenia, znika wraz z zastosowaniem zabudowy kontenerowej – możemy stosować moduły o wielkości już od 4,8m2, a to dopiero początek. Dla Instalcompact przygotowanie odpowiedniego projektu to żaden problem.

 

Wystarczy niecałe 5m2 wolnej przestrzeni, by zastosować nasz zestaw

Zestaw hydroforowy w zabudowie kontenerowej to praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania. Umieszczenie w kontenerze sprawia, że zestaw hydroforowy możemy zastosować tam, gdzie dotychczas nie było to możliwe, np. z powodu braku wystarczającej powierzchni, albo środków na inwestycję w budynek lub jego modernizację. Dodatkowo rozwiązania modułowe pozwalają na montaż zestawu hydroforowego Instalcompact już kilka dni po dostawie - w kontenerach o powierzchni od 4,8m2 (maksymalna powierzchnia jest nieograniczona).

Minimalne zaangażowanie środków pozwala zatem osiągnąć maksimum korzyści: ekspresowy montaż i rozruch, niższe niż w klasycznych rozwiązaniach koszty instalacji zestawu hydroforowego oraz łatwe przenoszenie urządzenia do nowej lokalizacji, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba. Warto skonsultować to rozwiązanie z Doradcą Technicznym Instalcompact.

 

Zabudowa w zbiornikach

Brakuje miejsca? Zejdziemy pod ziemię!

Zestaw hydroforowy lub pompownię wody można umieścić w obudowie z polimerobetonu lub betonu, co umożliwia ich montaż również pod ziemią. Zbiorniki podziemne to praktyczne rozwiązanie tam, gdzie nie ma możliwości budowy budynku hydroforni, czy postawienia pompowni naziemnej. Może się również zdarzyć, że źródłem zasilania w wodę są zbiorniki z lustrem wody poniżej poziomu terenu.

Dowolna wielkość zbiornika pozwala na więcej

Zestaw hydroforowy możemy zainstalować w zbiorniku o średnicy nawet 2000mm. Zestawy hydroforowe i pompownie wody w zbiornikach polimerobetonowych w całości montujemy na naszej hali produkcyjnej i wysyłamy do Klienta, jako gotowe urządzenie. Wystarczy je umieścić w miejscu docelowym.

W przypadku komór (zbiorników) betonowych wielkość jest nieograniczona, tak samo zresztą jak jej kształt – może być okrągła lub prostokątna. Jej wielkość zależy tylko od wielkości i wyposażenia pompowni wody, na którą składa się: zestaw hydroforowy, orurowanie, pompa odwadniająca, wentylacja, system ogrzewania, rozdzielnia wewnątrz lub na zewnątrz komory oraz możliwość podłączenia do systemu SyDiaNet.

Sterowanie

Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu sterowania dla branży wodno - kanalizacyjnej

Każdy zestaw hydroforowy produkcji Instalcompact jest standardowo wyposażony w przeznaczone do naszych urządzeń sterowanie PLC: rozdzielnię zasilająco – sterującą, moduł sterownika i moduł IO. Zespół programistów i automatyków ma ponad 20 lat doświadczenia w przygotowaniu oprogramowania dopasowanego do potrzeb użytkownika sieci wodno-kanalizacyjnej. Oferujemy też pomoc techniczną: na bieżąco reagujemy na wszelkie sugestie Klientów dotyczące pracy urządzeń, a proponowane przez nas rozwiązania skutecznie obniżają energochłonność urządzeń oraz koszty eksploatacji oraz ewentualne ryzyko uszkodzenia sieci.

System SyDiaNet

Stała kontrola urządzenia, z dowolnego miejsca na świecie i bez wychodzenia z biura

Dzięki systemowi zarządzania siecią urządzeń SyDiaNet użytkownicy mogą na bieżąco obserwować działanie zestawu hydroforowego, czy pompowni wody i sterować ich pracą. Użytkownicy otrzymują również komunikaty alarmowe i statusowe oraz raporty z działania urządzenia – poza samodzielnym korzystaniem z systemu przez przeglądarkę internetową, mogą je otrzymywać również drogą SMS-ową. Dzięki temu możliwe jest wczesne diagnozowanie, szybka reakcja i w efekcie: zapobieganie poważnym awariom.  Jedyny warunek jaki musi spełnić  obiekt  to dostępny zasięg GSM , lub stacjonarny Internet.

Zapytanie ofertowe – Zestaw hydroforowy

Pracownicy Instalcompact mogą pomóc Ci w doborze odpowiedniego zestawu. Wypełnij dokładnie poniższy formularz (w tym wszystkie pola oznaczone *)  i wyślij go do nas klikając w odpowiednim miejscu. Skontaktujemy się z Tobą w najkrótszym możliwym czasie.

*
*
*
*
Do góry