fbpx

Zestaw hydroforowy

Zestawy hydroforowe i pompownie wody

Zestaw hydroforowy – potocznie hydrofor, pompownia wody, to urządzenia, które już od ponad 25 lat zapewniają ciągłość dostaw wody w budynkach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych. Zestaw hydroforowy przydaje się szczególnie tam, gdzie ciśnienie w systemie wodno-kanalizacyjnym mogłoby nie spełniać norm i zaspokajać potrzeb użytkowników. Niewielkie gabaryty zestawu hydroforowego pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie – poza budynkami mieszkalnymi, użytkowymi, przemysłowymi, także w systemach wodociągowych wsi i małych miast.

Stworzyliśmy więcej niż 2100 kombinacji zestawów pompowych – jest to baza, z której korzystamy podczas realizacji kolejnych projektów.

Zestawy hydroforowe
Zestaw hydroforowy - konstrukcja

Zestaw hydroforowy – konstrukcja ze stali kwasoodpornej – odporna na wysokie wymagania

Zestaw hydroforowy, pompownia wody, czy inne układy pompowe przeznaczone są głównie do tłoczenia wody pitnej, a także do nieagresywnej chemicznie użytkowej wody zimnej bez zanieczyszczeń. Inne medium nie stanowi jednak dla nas żadnej przeszkody – pompownia lub zestaw hydrofrowy przepompownie wody lub zestawy do podnoszenia ciśnienia mogą być przeznaczone do wody gorącej, zdemineralizowanej, zmiękczonej, zasolonej, oraz cieczą o innym, nietypowym składzie. Wystarczy przedstawić swoje potrzeby naszym Doradcą.

Budowa zestawu hydroforowego

Cechy zestawu hydroforowego

Zestaw hydroforowy pozwala na oszczędności

Jesteśmy z Wielkopolski. Nasza oszczędna natura nie pozwala nam na marnotrawstwo czasu, pieniędzy i miejsca. Przemyślana kompaktowa konstrukcja ułatwia transport zestawu hydroforowego i umożliwia jego instalację w niewielkich pomieszczeniach. Zestaw hydroforowy czy pompownię sieciową drugiego stopnia możemy również dostarczyć w zabudowie kontenerowej.

Przygotowana na hali produkcyjnej Instalcompact zwarta konstrukcja zestawu hydroforowego pozwala na jego łatwy i szybki montaż u Użytkownika.

Nowoczesne sterowanie opracowane przez zespół automatyków i programistów, to idealne dopasowanie dynamiki pracy i wydajności pomp. Pozwala to obniżyć energochłonność oraz optymalizuje koszty eksploatacji całego układu zasilania w wodę.

Innowacyjna konstrukcja i zastosowanie pomp rezerwowych umożliwia niezakłóconą dostawę wody.

Cechy zestawu hydroforowego

Innowacje służą wieloletniej eksploatacji

Konstrukcja zestawu hydroforowego i zastosowanie pomp rezerwowych zapewnia nieprzerwane dostawy wody. Stal kwasoodporna ogranicza ryzyko korozji i daje możliwość ograniczenia do minimum osadzania się zanieczyszczeń wewnątrz rurociągu. Zwiększa to trwałość zestawu hydroforowego i pozwala na jego wieloletnią eksploatację.

Zestaw hydroforowy – podstawowe parametry

MediumWoda bez zanieczyszczeń mechanicznych i substancji agresywnych chemicznie, woda pitna i użytkowa woda zimna, woda gorąca, zmineralizowana, zmiękczona, zasolona, ciecze niewybuchowe o niskiej lepkości
Temperatura medium1-70°C
Temperatura otoczenia5-40°C
Maksymalne ciśnienie roboczedo 2,5MPa (25bar)
Sterownik mikroprocesorowyPLC
Zabezpieczeniazwarciowe, termiczne, przed zanikaniem fazy, przed suchobiegiem
Zasilanie energetyczne3x400V 50Hz
Stopień ochrony rozdzielni sterującejIP54
MateriałKolektory z króćcami przyłączeniowymi oraz konstrukcja nośna wykonane są ze stali kwasoodpornej

Zastosowanie zestawu

Kompaktowość oznacza szereg możliwości

Zestaw hydroforowy ma swoje zastosowanie w budownictwie mieszkalnym i użytkowym – może służyć jako element instalacji bytowej lub bytowo – hydrantowej, albo pompownia technologiczna. W miejskich i wiejskich systemach wodociągowych, sprawdzi się np. jako pompownia sieciowa, albo wielofunkcyjna w stacjach uzdatniania wody.

Zestawy hydroforowe można również także w przemysłowych i technologicznych systemach wodnych, między innymi:

 • w obiegach wód chłodzących,
 • w instalacjach myjących i płuczących,
 • w instalacjach wody do procesów produkcyjnych.

To nie koniec możliwości – zestawy sprawdzają się:

 • przy uzupełnianiu zładów wody grzewczej, chłodniczej i technologicznej;
 • jako pompownie dla instalacji hydrantowych wyposażone w obejście testujące czy zawór pierwszeństwa,
 • jako układy dozujące środki pianotwórcze,
 • jako element (serce) deszczowni, sieci oraz instalacji nawadniających i zraszających.
Zastosowanie zestawu hydroforowego

Zabudowa kontenerowa

Niemożliwe staje się standardem

Problem z miejscem na zestaw pompowy, czy ze zbyt dużymi kosztami inwestycji w budowę lub modernizację odpowiedniego pomieszczenia, znika wraz z zastosowaniem zabudowy kontenerowej – możemy stosować moduły o wielkości już od 4,8m2, a to dopiero początek. Dla Instalcompact przygotowanie odpowiedniego projektu to żaden problem.

Zabudowa kontenerowa
Zabudowa kontenerowa

Wystarczy niecałe 5m2 wolnej przestrzeni, by zastosować nasz zestaw lub układ pompowy

Zestaw hydroforowy w zabudowie kontenerowej (tzw. pompownia kontenerowa) to praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania. Umieszczenie w kontenerze sprawia, że zestaw hydroforowy możemy zastosować tam, gdzie dotychczas nie było to możliwe, np. z powodu braku wystarczającej powierzchni, albo środków na inwestycję w budynek lub jego modernizację. Dodatkowo rozwiązania modułowe pozwalają na montaż zestawu hydroforowego Instalcompact już kilka dni po dostawie – w kontenerach o powierzchni od 4,8m2 (maksymalna powierzchnia jest nieograniczona).Minimalne zaangażowanie środków pozwala zatem osiągnąć maksimum korzyści: ekspresowy montaż i rozruch, niższe niż w klasycznych rozwiązaniach koszty instalacji zestawu hydroforowego oraz łatwe przenoszenie urządzenia do nowej lokalizacji, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba. Warto skonsultować to rozwiązanie z Doradcą Technicznym Instalcompact.

Zabudowa w zbiornikach

Brakuje miejsca? Zejdziemy pod ziemię!

Zestaw hydroforowy lub pompownię wody można umieścić w obudowie z polimerobetonu lub betonu, co umożliwia ich montaż również pod ziemią. Zbiorniki podziemne to praktyczne rozwiązanie tam, gdzie nie ma możliwości budowy budynku hydroforni, czy postawienia pompowni naziemnej. Może się również zdarzyć, że źródłem zasilania w wodę są zbiorniki z lustrem wody poniżej poziomu terenu.

Dowolna wielkość zbiornika pozwala na więcej

Zestaw hydroforowy lub pompownię sieciową możemy zainstalować w zbiorniku o średnicy nawet 2000mm. Zestawy hydroforowe i pompownie wody w zbiornikach polimerobetonowych w całości montujemy na naszej hali produkcyjnej i wysyłamy do Klienta, jako gotowe urządzenie. Wystarczy je umieścić w miejscu docelowym.

W przypadku komór (zbiorników) betonowych wielkość jest nieograniczona, tak samo zresztą jak jej kształt – może być okrągła lub prostokątna. Jej wielkość zależy tylko od wielkości i wyposażenia pompowni wody, na którą składa się: zestaw hydroforowy, orurowanie, pompa odwadniająca, wentylacja, system ogrzewania, rozdzielnia wewnątrz lub na zewnątrz komory oraz możliwość podłączenia do systemu SyDiaNet.

Zabudowa w zbiornikach

Sterowanie

Wieloletnie doświadczenie w tworzeniu sterowania dla branży wodno – kanalizacyjnej

Każdy zestaw hydroforowy, czy inny zestaw pompowy produkcji Instalcompact jest standardowo wyposażony w przeznaczone do naszych urządzeń sterowanie PLC: rozdzielnię zasilająco – sterującą, moduł sterownika i moduł IO. Zespół programistów i automatyków ma ponad 20 lat doświadczenia w przygotowaniu oprogramowania dopasowanego do potrzeb użytkownika sieci wodno-kanalizacyjnej. Oferujemy też pomoc techniczną: na bieżąco reagujemy na wszelkie sugestie Klientów dotyczące pracy urządzeń, a proponowane przez nas rozwiązania skutecznie obniżają energochłonność urządzeń oraz koszty eksploatacji oraz ewentualne ryzyko uszkodzenia sieci.

Sterowanie

System SyDiaNet

System SyDiaNet

Stała kontrola urządzenia, z dowolnego miejsca na świecie i bez wychodzenia z biura

Dzięki systemowi zarządzania siecią urządzeń SyDiaNet użytkownicy mogą na bieżąco obserwować działanie zestawu hydroforowego, czy pompowni wody i sterować ich pracą. Użytkownicy otrzymują również komunikaty alarmowe i statusowe oraz raporty z działania urządzenia – poza samodzielnym korzystaniem z systemu przez przeglądarkę internetową, mogą je otrzymywać również drogą SMS-ową. Dzięki temu możliwe jest wczesne diagnozowanie, szybka reakcja i w efekcie: zapobieganie poważnym awariom. Jedyny warunek jaki musi spełnić obiekt to dostępny zasięg GSM , lub stacjonarny Internet.

Zapytanie ofertowe – Zestaw hydroforowy

  Pracownicy Instalcompact mogą pomóc Ci w doborze odpowiedniego zestawu. Wypełnij dokładnie poniższy formularz (w tym wszystkie pola oznaczone *) i wyślij go do nas klikając w odpowiednim miejscu. Skontaktujemy się z Tobą w najkrótszym możliwym czasie.

  bar

  bar

  [m3/h]

  [m3/h]

  bar

  [m3/h]

  mm

  m

  bar

  bar

  szt.

  [m3]

  [m]

  [mm]

  [m]

  [m]

  Poprzez wypełnienie i przesłanie niniejszej ankiety, wyrażam zgodę na odebranie kontaktu od firmy Instalcompact i wykorzystanie moich danych osobowych do celów marketingowych firmy Instalcompact sp. z o.o. (w tym przesłanie zamówionych i niezamówionych materiałów).
  Przyjmuję również do wiadomości, że: a) moje dane osobowe będą przechowywane w firmie Instalcompact sp. z o.o. 62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Wierzbowa 23, b) zostałem poinformowany(-a) o prawie wglądu do swoich danych osobowych oraz możliwościach ich poprawiania w tym usunięcie, c) udostępnienie moich danych osobowych jest dobrowolne.


  Ta strona chroniona jest przez reCAPTCHA i Google
  Polityka prywatności i Warunki świadczenia usługi.

  Do górySkonsultuj się z naszym doradcą