Stosowanie urządzeń opartych o zaawansowane techniki membranowe (stacje membranowe), zawierające np. membrany ultrafiltracyjne, pozwala na uzdatnianie wody podziemnej lub powierzchniowej i umożliwia:
Rys 1. Stacja uzdatniania wód powierzchniowych metodą ultrafiltracji produkcji Instalcompact sp. z o.o.
Stosowanie urządzeń opartych o zaawansowane techniki membranowe (stacje membranowe) zawierające np. membrany nanofiltracyjne pozwala m.in. na usuwanie twardości z wody (tzw. proces zmiękczania) bądź usuwanie siarczanów, czyli związków niepożądanych powyżej wartości dopuszczalnych, np. w wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Technologia ta jest doskonałą alternatywą dla stosowanych obecnie technik jonowymiennych. W odróżnieniu od nich jest obojętna dla środowiska i nie generuje odpadu w postaci wody wysoko zasolonej będącej produktem ubocznym regeneracji żywic jonowymiennych.
Rys 1. Urządzenie produkcji Instalcompact sp. z o.o. wykorzystujące membrany do nanofiltracji przygotowane do wysyłki do klienta.
Stosowanie urządzeń opartych o zaawansowane techniki membranowe (stacje membranowe) zawierające np. membrany do odwróconej osmozy pozwala na:
Problem obecności nadmiernych ilości chlorków w ujęciach wodnych dotyka nie tylko wodociągów znajdujących się w strefie nadmorskiej, ale również i w głębi kraju w strefach oddziaływania szkód związanych z działalnością kopalni odkrywkowych. Metoda wykorzystująca zjawisko odwróconej osmozy jest obecnie najtańszym i najszybszym sposobem odsalania wody.
Rys 1. Urządzenie produkcji Instalcompact sp. z o.o. wykorzystujące membrany do odwróconej osmozy przygotowane do wysyłki do klienta.